strona główna  
Technologia

Materiały

Elewacje

Cennik

Gwarancja

 

Grzyby i glony na ocieplonych fasadach

Każda powierzchnia może zostać zaatakowana przez glony i grzyby. Najbardziej zagrożone są tynki z żywic syntetycznych (tynki akrylowe) bez dodatku biocydów. Środki te zapobiegają szybkiemu atakowi glonów i grzybów.

Jak zapobiegać pojawianiu się nalotu na elewacjach?

W praktyce nie można zmienić warunków atmosferycznych, które mają również wpływ na rozwój zarodników grzybów i tworzeniu się nalotów na fasadzie budynku. Elewacje należy więc pokrywać powłokami maksymalnie nieatrakcyjnymi dla glonów i grzybów. Tworzeniu się nalotu z glonów można zapobiec, a przynajmniej je zahamować stosując warstwy wierzchnie zawierające biocydy. Firma nasza również spotkała się z tym problemem. Obecnie naszym klientom proponujemy tynki i farby akrylowe Greinplast zawierające biocydy.

     Prędzej czy  później każde działanie biologiczne zostanie osłabione i produkt utraci funkcję ochronną na skutek wypłukania środków czynnych. Żywotność zawartych w produktach środków antyglonowych i antygrzybicznych  producenci zazwyczaj określają na max 5-8 lat. Po tym okresie należy bezwzględnie elewację pokrytą powłokami  zawierającymi żywice akrylowe poddać odnowieniu. Polega to na pokryciu ścian elewacyjną farbą  akrylową z dodatkiem biocydów Greinplast FA.

GREINPLAST FA jest mieszaniną kopolimerów akrylowych, wypełniaczy mineralnych, środków konserwujących i modyfikujących, środków grzybo i algobójczych, pigmentów oraz wody. Farbę można stosować do wymalowań fasad budynków szczególnie zagrożonych występowaniem mchów, glonów oraz grzybów. Nadaje się do malowania podłoży z betonu, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, oraz cienkowarstwowych tynków mineralnych, polimerowo-mineralnych oraz polimerowych stosowanych w systemach ociepleń. Tworzy powłoki odporne na działanie zasad, warunków atmosferycznych i UV oraz wykazujące działanie grzybo- i algobójcze.

Możliwości naprawy

W przypadku kiedy na obiekcie już pojawiły się glony i grzyby istnieje możliwość renowacji takiej fasady. Niestety jest to już bardziej pracochłonne i kosztowne. Proponowanym przez nas w takiej sytuacji środkiem jest Greinplast AG.

 GREINPLAST AG jest gotowym do użycia wodnym roztworem aktywnych substancji sanitarnych (pochodne izotiazoliny, czwartorzędowe zasady amoniowe). Preparat służy do dezynfekcji ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynków zainfekowanych przez grzyby i algii. Po zastosowaniu tego środka elewację należy pomalować farbą akrylowa z dodatkiem biocydu Greinplast FA..

 

<< powrót

 

 

  

 

 

 

    
 
 
          

 

Nasi Partnerzy

 

   Okna Artel Agregaty Finco

<<powrót

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siedziba firmy

20-402 Lublin, ul. Betonowa 9

Punkty Sprzedaży :

Lublin, ul. Krochmalna 34

tel/fax 0-81 528 86 85

kom. 520 859 687

 

Kalinówka, ul. Piasecka 20

tel./fax 0-81 736 62 72

kom. 520 859 688

 

mail  bt@budo-term.pl